Till salu inom: ”

asta rörstrand säljes

Tidigare annonser till salu

7 st assietter Uppsala-Ekeby 40kr st=280:- 1 st röd vas Ting, Stig Lindberg 250:- 1 st munblåst glas vas, Småland 200:- 3 st uppläggsningsfat, Deco made in Sweden Hälsingborg, sveskt hantverk 150:- 1 st blå karott med handtag Deco pärlan, Gabriel Sweden 50:- 2 st uppläggningsfat Rörstrand, Primör 100:- 1 st uppläggningsfat Gefle, Siri 40:- 1 st uppläggninsfat Rörstrand, Gunhild 40:-(ej på bild) 1 st uppläggningsfat, Gefle, Asta 40:- (ej på bild) 40:- 1st uppläggningsfat, Record 20:- (ej på bild) 1 st orange godisskål i glas 50:- Specialpris vid köp av allt 800:-
Endast telsvar. Inga sms/mail, tack. Obs allt utom minsta pyro är oanvänt. Nära helt i nyskick. Inget nagg eller andra skador. Rörstrand 1st Asta L-8 diam 19cm, ungsform men även snygg som skål. Gustavsberg pyro 1st nr 22, diam 24cm 1st nr 26 17,5*22,5cm 1st nr 28 22*28cm 1st nr 33 20*35cm Allt i ett paket 900:- eller högre bud. Vänligen respektera att jag inte går ner i pris och enbart telefonsamtalssvar från seriöst intresserade önskas. Hämtas på plats centralt i sthlm eller fraktas med schenker för 120:- eller enligt dina önskemål och instruktioner (ditt ansvar och du betalar frakten) Allt tillsammans på bilden 900:- RING: 0700-270607 Kallas även: Gammalt Ungssäkert Retro Vintage Shabby chic Porslin
Rörstrand Asta Ugnsäker Skål
retro kana/karaf rörstrand asta
**RÖRSTRAND ASTA UPPLÄGGNINGSFAT 2 ST. ********************